EN

Search
Close this search box.

موستانگ، وحشیِ دوست داشتنی

Generic selectors
تطابق دقیق
جستجو در تیتر
جستجو در متن
Post Type Selectors

فهرست مطالب

کاربرد پایتون | با این زبان برنامه نویسی محبوب آشنا شوید

کاربرد زبان برنامه نویسی پایتون - موستانگ

امروزه زبان های برنامه نویسی زیادی وجود دارند. برخی از آن ها هنوز کاربرد دارند و برخی دیگر قدیمی شده اند. این روزها، حال و هوای دنیای برنامه نویسی خیلی متفاوت تر شده است. توسعه دهندگان و برنامه نویسان به دنبال زبان هایی می گردند که قابل دسترس تر و جهانی تر باشند. این دقیقاً همان دلیلی است که زبان پایتون بسیار محبوب شده است. امروزه به دلیل تنوع کاربرد پایتون ، جامعه طرفداران این زبان برنامه نویسی، آن را بعنوان کاربرپسندترین زبان برنامه نویسی می شناسند. با موستانگ در این مقاله همراه باشید تا با هم کاربرد پایتون را در حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی بررسی کنیم.

کاربرد زبان برنامه نویسی پایتون - موستانگ
کاربرد زبان برنامه نویسی پایتون – موستانگ

کاربرد پایتون

این زبان آنقدر معروف شده که تقریباً هر حوزه فناوری اطلاعات، خواهان استفاده از آن است. اگرچه زبان های برنامه نویسیِ دیگر، هنوز طرفداران خاص خود را دارند، اما پایتون روز به روز بر طرفداران خود می افزاید. بنابرین افراد بیشتری خواهان یادگیری آن هستند. برخی از حوزه های کاربردی پایتون به شرح زیر است:

یادگیری ماشین

کاربرد زبان برنامه نویسی پایتون - موستانگ
کاربرد پایتون در یادگیری ماشین – موستانگ

 

امروزه دیگر تقریباً همه چیز توسط الگوریتم ها جلو می رود. از موتورهای جستجو بگیرید تا شبکه های اجتماعی ، ربات های چت و منشی های مجازی. تمامی این الگوریتم های پیشرفته، نتیجه دانش یادگیری ماشین هستند. در صنعت یادگیری ماشین نیز بیشترین زبانی که مورد استفاده قرار می گیرد، زبان برنامه نویسی پایتون است که کتابخانه های بسیاری فقط برای همین یادگیری ماشین دارد.

بیگ دیتا –داده های عظیم

کاربرد زبان برنامه نویسی پایتون - موستانگ
کاربرد پایتون در صنعت داده – موستانگ

 

یک کاربرد پایتون در صنعت داده است و حرفه ای های این حوزه همیشه به متخصصانی احتیاج دارند که این زبان برنامه نویسی را بلد باشند. اگرچه زبان های دیگری نظیر جاوا و غیره هم هستند که در این حوزه کاربرد دارند، اما محبوبترین آن ها همین زبان پایتون است. این به دلیل تنوع زیادی است که این زبان در مورد اتوماسیون دارد. و البته کتابخانه های زیادی نظیر: PyBrain ، NumPy و غیره.

طراحی وب

وبسایت های زیادی هستند (نظیر Reddit) که با این زبان طراحی شده اند. کاربرد پایتون در حوزه طراحی وب ، به دلیل سرعت بالا و اثربخشی آن است. اگر با استفاده از PHP ، طراحی یک وبسایت ساعت ها زمان بگیرد، با استفاده از پایتون می توان تنها در چند دقیقه این کار را انجام داد. علاوه بر این، کتابخانه ها و فریمک هایی نظیر Django و Flask وجود دارند که کار را راحتتر هم می کنند.

جامعه

بله جامعه! یکی از چیزهای که امروزه برنامه نویسان به دنبال آن هستند. در این اجتماع ها، برنامه نویسان و توسعه دهندگان می توانند از هر نقطه ای از زمین با هم ارتباط برقرار کرده و تجربیات و فناوری های خود را با هم به اشتراک بگذارند. این کار به آن ها در یادگیری آسان تر زبان پایتون کمک می کند و در نتیجه می توانند باگ های مختلفی که هنگام کدنویسی به وجود می آید را بهتر مدیریت کنند.

کتابخانه ها

کاربرد زبان برنامه نویسی پایتون - موستانگ
کتابخانه های پایتون – موستانگ

 

قطعاً یکی از مهمترین کاربرد پایتون ، کتابخانه های متنوع و فراوان آن است که می توانید تقریباً هر نوع کدی را در آن ها پیدا کنید. این کتابخانه ها هنگام طراحی وبسایت و اپلیکیشن خیلی به کارتان خواهد آمد. کتابخانه ها و فریم ورک های متعددی وجود دارد، نظیر Flask, Django, NumPy, Scipy, Pandas, Tensorflow, Keras و غیره. تنها کافی است تا بر منطق و هدف خود تمرکز کنید، کد مورد نیاز به راحتی در این کتابخانه ها یافت خواهد شد!

سادگی

یکی دیگر از کاربردهای زبان پایتون ، سادگی آن است. اخیراً، دلیل اصلی که توسعه دهندگان از این زبان برنامه نویسی استفاده می کنند، ساده بودن آن است. به عنوان یک تازه وارد در دنیای کدنویسی، این زبان خیلی با شما مهربان خواهد بود. زیرا به کدهای پیچیده و سینتکس های دشواری نیاز نخواهید داشت. در واقع، قواعد این زبان بسیار ساده بوده و این هم یک کاربرد پایتون است.

 


[*] شما چه تجربه ای از کد زدن با این زبان دارید؟ برای ما از تجربیاتتان بگویید. نظرات خود را می توانید در پایین همین نوشته و در قسمت ثبت دیدگاه ها با موستانگ در میان بگذارید. برای مطالب جذاب بیشتر نیز کافی است تا ما را در قسمت پادوک تازه ها دنبال کنید.

[*] مرجع: سایت ComputerDaily

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *