پاسخ داده شد
0
0

چطور کاری کنیم که وبسایتمان به عنوان secure در نوار آدرس مرورگرها نمایش داده شود؟

رفع خطای not secure - mustang.ir

 • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

اگر به تازگی وبسایتتان را آماده کرده اید و با عکس بالا در نوار آدرس مرورگرها آشنا شدید باید بدانید که دلیل این خطا به دلیل استفاده نکردن از پروتکل https است.

رفع خطای not secure - mustang.ir

برای بالا بردن امنیت سایت و در نتیجه اعتماد سازی بین کاربران و همچنین بهبود سئو ، حتماً پیشنهاد می کنیم که از پروتکل https به جای http استفاده کنید. اما برای این مورد باید چکار کرد؟

کافی است تا گواهینامه SSl برای سایت خود تهیه کنید!

می پرسید چطور؟ خب بهتر است بدانید که اکثر شرکت های تامین کننده هاست (که شما هم احتمالا هاست خود را از آنها دریافت کرده اید) خودشان این گواهینامه را بطور رایگان و همچنین پولی ارائه می کنند (اکثر از گواهینامه Let’s Encrypt استفاده می کنند) – کافی است که به بخش پشتیبانی یک تیکت بزنید و آن ها شما را راهنمایی خواهند کرد (غالباً در خود پنل مدیریت (مثلاً سی پنل) می توانید بخشی را در اینباره مشاهده کنید)

<< پس از اینکه گواهینامه SSL را برای دامنه خود فعال کردید، ممکن است لازم باشد چند کار دیگر هم انجام دهید: >>

 

 • فعال کردن https در سایت جوملایی

  اگر سایت جوملایی دارید، باید به قسمت Global Configuration > Server رفته و از منوی Force HTTPS ، گزینه Entire Site را انتخاب کنید
  رفع خطای not secure - mustang.ir

 

 • نصب افزونه

  اگر همچنان آدرس وبسایت شما به عنوان not secure نمایش داده می شود و وقتی روی آیکن کلیک می کنید پیغام مشاهده می کنید، به این دلیل است که لینک برخی از عکس ها یا فیلم های شما هنوز به https تغییر پیدا نکرده (مثلاً ممکن است پیش از گرفتن گواهینامه SSL ، عکسهایی را آپلود کرده باشید که آدرس آنها هنوز بصورت http مانده) اما آیا باید بصورت دستی تمام این لینک ها را عوض کنید؟ خیر! این کاری بسیار زمانگیر خواهد شد! می توانید از افزونه های پیشنهادی زیر برای این کار استفاده کنید (بعد از فعال سازی این افزونه ها ، تمام محتوای شما secure خواهد شد)
  افزونه پیشنهادی برای وردپرس: Really Simple SSL
  افزونه پیشنهادی برای جوملا:    SSL Fixer

 

 • اضافه کردن کدهای زیر به فایل htaccess.

  کار دیگری که پیشنهاد می دهم انجام دهید، اضافه کردن کدهای زیر به فایل htaccess. است (این فایل در پوشه اصلی سایت (معمولاً public_html و در قسمت مدیریت فایل هاست قرار دارد- اگر پیدایش نمی کنید، ممکن است مخفی باشد، از قسمت تنظیمات، گزینه show hidden files را انتخاب کنید و یا اگر این فایل را ندارید و فایلی بنام htaccess.txt دارید، باید آن را به htaccess. تغییر نام دهید) :

    RewriteEngine On 
    RewriteCond %{HTTPS} off 
    RewriteRule ^(.*)$ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]
  

 

 • تغییر آدرس سایت در فایل configuration.php

این فایل هم در پوشه اصلی سایت (معمولاً public_html) قرار دارد.

var $live_site = 'https://www.my-domain.com';

 

 • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
اگر قبلاً حساب کاربری دارید با پر کردن فیلد های زیر یا به عنوان مهمان ارسال کنید.
نام*
ایمیل*
وب سایت