EN

Search
Close this search box.

موستانگ، وحشیِ دوست داشتنی

Generic selectors
تطابق دقیق
جستجو در تیتر
جستجو در متن
Post Type Selectors

فهرست مطالب

امنیت در اندروید | از این نکات استفاده کنید.

امنیت در اندروید | از این نکات استفاده کنید. - موستانگ

با وجود تیترهای هراسناکی که در مورد امنیت در اندروید می زنند ، شاید تصور کرده باشید که واقعاً اندروید نا امن است. اما اینطور نیست! شاید ندانید، اما اندروید (که بر پایه سیستم عامل لینوکس هم نوشته شده) قابلیت های زیادی برای قوی تر شدن و بهبود موارد امنیتی در خود تعبیه کرده است. بعضی از این قابلیت ها بطور پیش فرض فعال هستند و چه متوجهشان باشید و چه نباشید، از شما محافظت می کنند. اما برخی نیز هستند که نیازمند توجه شمایند. در این ویدئوی آموزشی ، قصد داریم تا موارد مهمی مرتبط با امنیت در اندروید را به شما بیاموزیم که با رعایت آن ها ، می تواند خیالتان از بابت هر بدافزار و حمله ای در امان باشد. پس با ما همراه باشید.

اجازه های دسترسی ، اولین اصلی که باید برای داشتن امنیت در اندروید به آن دقت کنید!

واقعیتش را بخواهید ، این بدافزارها و آدم های ترسناک نیستند که در امنیت اندروید اختلال ایجاد می کنند ، بلکه بیخیالی و سهل انگاری خودمان است که در درجه اول مشکل ساز می شود! چگونه؟ مثلاً با در دسترس بودن گوشی مان یا با باز نگهداشتن چند ده برنامه در حافظه اندروید ، این اجازه را به برنامه ها و آدم های جانبی می دهیم که بی اجازه به داده هایمان دسترسی داشته باشند!

بنابرین اولین کاری که برای بهبود امنیت در اندروید انجام می دهید ، باید این باشد:

بروید و نگاهی دوباره بیندازید به اجازه های دسترسی!

برخلاف چیزی که احتمالاً زیاد می شنوید ، برنامه های اندرویدی نمی توانند به داده ها یا قسمتی از گوشی تان دسترسی داشته باشند ، مگر اینکه شما خودتان این دسترسی را به آن ها داده باشید! پس موستانگ قویاً به شما پیشنهاد می کند که هر چند وقت یکبار به قسمت تنظیمات رفته و اجازه های دسترسی برنامه ها را مجدداً مورد بررسی قرار دهید. البته با آپدیت هایی که به مرور منتشر می شود ، موارد امنیت در اندروید بیشتر مدنظر قرار گرفته می شود. (مثلاً در اندروید 10 می توانید انتخاب کنید که یک برنامه فقط وقتی که مورد استفاده قرار می گیرد ، از اطلاعات مکان جغرافیایی گوشی تان استفاده کند و نه همیشه! و یا در اندروید 11 می توانید بگویید که یک برنامه فقط یک بار اجازه دسترسی خاصی را داشته باشد).

[*] تمامی مراحل لازم برای تنظیم اجازه های دسترسی را می توانید در فیلم آموزشی مشاهده کنید.

امنیت در اندروید - موستانگ
امنیت در اندروید – موستانگ

 

نقش آنتی ویروس

اگر با وجود رعایت تمامی موارد امنیتی ، باز هم نسبت به سلامتی داده هایتان نگرانی دارید ، می توانید از یک آنتی ویروس برای اندروید کمک بگیرید. همان طور که در فیلم آموزشی نیز مشاهده می کنید، ما به شما آنتی ویروس kaspersky را پیشنهاد می دهیم. اگرچه آنتی ویروس های متنوع زیادی برای اندروید وجود دارند که می توانید از آن ها نیز بهره بگیرید.


[*]  اگر هر گونه سوال ، ابهام یا پیشنهادی برای تولید محتوا داشتید، کافی است تا نظرات خود را در قسمت دیدگاه ها ثبت کنید. موستانگ ، خواندن بازخورد های شما را بسیار دوست دارد. 😊

[*] برای مطالب جذاب بیشتر نیز کافی است تا موستانگ را در پادوک دنبال کنید. در مانژ نیز می توانید نمونه کدهای فراوانی از انواع زبان های برنامه نویسی را پیدا کنید و سوالات خود را نیز قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *