EN

Search
Close this search box.

موستانگ، وحشیِ دوست داشتنی

Generic selectors
تطابق دقیق
جستجو در تیتر
جستجو در متن
Post Type Selectors

فهرست مطالب

دانلود ویدیو از یوتیوب

دانلود ویدیو از یوتیوب - موستانگ

می دانستید خیلی راحت می توان ویدیو های یوتیوب را دانلود کرد؟ البته که دلایل زیادی هم برای این کار وجود دارد. حتماً می دانید که سایت یوتیوب در ایران به همین راحتی باز نمی شود! بنابرین، دانلود ویدیو از یوتیوب ، این امکان را می دهد که بدون داشتن اینترنت و در هر مکانی (مثلاً در مترو یا در مسافرت) خودتان را سرگرم نگه دارید. همچنین می توانید ویدیوها را با اینترنت وای فای خانه دانلود کرده و دیگر از اینترنت موبایل که گران تر است هم استفاده نکنید. از همه مهم تر اینکه: این نرم افزارها همگی رایگان هستند. خود یوتیوب، ابزارهایی برای این کار (در موبایل و دسکتاپ) فراهم کرده و علاوه بر آن، دانلودر های دیگر زیادی هم هستند که می توانید از آن ها استفاده کنید. با موستانگ همراه باشید تا بهترین ابزارهای رایگان دانلود ویدیو از یوتیوب را به شما معرفی کنیم.

دانلود ویدیو از یوتیوب - موستانگ
دانلود ویدیو از یوتیوب – موستانگ

 

برای دانلود ویدیو از یوتیوب ، از نرم افزارهای دسکتاپ استفاده کنیم یا سایت های آنلاین؟

سایت های زیادی وجود دارند که می توانید برای دانلود استفاده کنید، اما موستانگ آن ها را پیشنهاد نمی کند. چرا؟ زیرا این سایت ها در مقابل نرم افزارهای مخصوص دسکتاپ، کم می آورند. اول از همه اینکه، کندتر هستند. علاوه بر آن، پر از تبلیغات زرد و بلااستفاده هستند که اعصابتان را خورد می کند!

سایت های آنلاین برای دانلود ویدیو از یوتیوب ، معمولاً حق انتخاب زیادی در مورد کیفیت فایل دانلودی به شما نمی دهند و در هر زمان، تنها اجازه دانلود یک فایل ویدئویی را می دهند. همچنین فایل های 3D و 360-degree را هم پشتیبانی نمی کنند و به ندرت می توانند فایل های 4K  را مدیریت کنند.

آیا دانلود ویدیو از یوتیوب قانونی است؟

با این که در ایران حق کپی رایت برای سایت ها و محصولات خارجی تقریباً معنی ندارد، امّا موستانگ دوست دارد اندکی در این رابطه برایتان بگوید. زیرا اگر در خارج از کشور باشید و یا برای خودتان، رعایت حق کپی رایت محصولات خارجی مهم باشد، بهتر است به این موارد توجه کنید:

قبل از استفاده از این ابزارهای رایگان دانلود ویدئو از یوتیوب ، دقت کنید که: استفاده از ابزارهایی به غیر از یوتیوب برای دانلود ویدیو ها ، طبق قوانین یوتیوب ، ممنوع است. این قوانین می گویند که شما تنها از خود سرورهای یوتیوب می توانید ویدیو ها را تماشا کنید. دانلود ویدیو ، یک پتانسیل برای نقض قوانین کپی رایت هم هست، مگر اینکه خودتان آن ویدیو را ساخته باشید یا از سازنده آن اجازه داشته باشید و یا ویدیو در دامنه ای عمومی باشد. پس به این نکات، مخصوصاً در سفرهای خارج از کشور توجه داشته باشید.

بهترین نرم افزارهای دانلود ویدیو از یوتیوب

دانلود ویدئو از یوتیوب - موستانگ
4K Video Downloader – موستانگ

 

اول: 4K Video Downloader

سریع، رایگان و منعطف | یک دانلودر همه کاره

سیستم عامل ها: ویندوز – macOs – لینوکس

مزایا:

 • حق انتخاب زیاد برای فرمت ها
 • امکان دانلود پلی لیست ها
 • پشتیبانی از ویدیو های 3D و 360-degree
 • نبود تبلیغات اعصاب خورد کن

نرم افزار 4K Video Downloader، بهترین نرم افزار برای این کار است که بسیار سریع بوده و رابط کاربری ساده ای دارد. به شدت قابلیت شخصی سازی داشته و تبلیغات و نرم افزارهای اضافه دیگری در آن وجود ندارد.

برای دانلود ویدیو ، تنها کافی است تا آدرس آن را از مرورگر کپی کنید و سپس دکمه Paste URL را از نرم افزار زده و فرمت و کیفیت ویدیو و مکان مورد نظر برای دانلود آن را مشخص کنید و تمام! (حتی می توانید یک پلی لیست کامل را دانلود کنید، اما نباید بیشتر از 24 ویدیو داشته باشد).

انتخاب های زیادی برای فرمت نهایی وجود دارد، از جمله MP4 و MP3. همچنین می توانید کپشن های ویدیو را هم دانلود کنید. فایل های 3D و 360-degree نیز پشتیبانی می شوند.

دانلود ویدئو از یوتیوب - موستانگ
WinX YouTube Downloader – موستانگ

 

دوم: WinX YouTube Downloader

تمیز، قدرتمند و طراحی زیبا – نایب قهرمان

سیستم عامل ها: ویندوز – macOs

مزایا:

 • پشتیبانی از 30 سایت میزبان ویدیو
 • امکان دانلود ویدیو های 4K
 • دانلود همزمان چند ویدئو با هم

عیب:

 • پشتیبانی نکردن از فایل های 360-degree

تقریباً همانند نرم افزار قبلی، این نرم افزار هم می تواند از بیشتر سایت های محبوب، نظیر Facebook، Vimeo و DailyMotion ویدئو دانلود کند. استفاده از آن خیلی راحت است: تنها کافی است تا آدرس ویدئو را پیست کرده، فرمت و کیفیت فایل خروجی را انتخاب کنید. فایل به صف دانلود می پیوندد.

وقتی همه ویدئوهایی که می خواهید دانلود کنید را وارد کردید، دکمه Download را بزنید و تمامی فایل ها، همزمان دانلود شده و در فولدری که مشخص کردید، ذخیره می شوند.

این نرم افزار می تواند ویدئو های 4K را نیز دانلود کند و تنها کمبودش نسبت به نرم افزار قبلی، پشتیبانی نکردن از فایل های 3D و 360-degree است. بنابرین اگر این کمبود برای شما مساله مهمی نیست، موستانگ استفاده از این ابزار را به شدت پیشنهاد می کند.

دانلود ویدئو از یوتیوب - موستانگ
Any Video Converter Free – موستانگ

 

سوم: Any Video Converter Free

دانلود ، تبدیل و اضافه کردن جلوه های ویژه به ویدئو

سیستم عامل ها: ویندوز – macOs

مزایا:

 • پشتیبانی خوب از انواع فرمت ها
 • امکان ویرایش ویدئو

معایب:

 • نداشتن امکان دانلود دسته جمعی
 • وجود افزونه های اضافی

به طور یقین، Any Video Converter Free یکی از بهترین نرم افزارهای رایگان دانلود ویدیو از یوتیوب است. تنها مشکل آن این است که همزمان بیش از یک ویدئو نمی توان دانلود کرد. اما اگر به دنبال یک نرم افزار رایگان هستید، قطعاً این یک نقطه ضعف به حساب نمی آید.

این نرم افزار از فرمت های ویدئویی بسیاری پشتیبانی می کند. حتی ویرایشگر ویدئو نیز دارد که می توانید با آن ویدئو ها را کراپ کرده، رنگ ویدئو را تغییر داده و به آن زیرنویس اضافه کنید.

مراحل کار با آن بسیار آسان و سریع است. اگرچه رابط کاربری ممکن است خیلی مورد پسندتان نباشد، اما به عنوان یک نرم افزار رایگان واقعاً قابل تحسین است. فقط به هنگام نصب، مراقب نصب افزونه های اضافی ByteFence و Yahoo باشید.

دانلود ویدئو از یوتیوب - موستانگ
Free YouTube Download – موستانگ

 

چهارم: Free YouTube Download

بدون زدن حتی یک دکمه، ویدئو هایتان را دانلود کنید

سیستم عامل ها: ویندوز – macOs

مزایا:

 • دانلود خودکار
 • دانلود همزمان
 • امکان خاموش کردن کامپیوتر پس از اتمام دانلود

عیب:

 • محدودیت 3 دقیقه ای دانلود

Free YouTube Download نرم افزاری بسیار ساده و کاربردی برای دانلود ویدیو از یوتیوب است. تنها کافی است تا آدرس ویدئو را را در آن پیست کرده و با چند کلیک ساده، فایل دانلود خواهد شد. (اگر حالت دانلود خودکار را فعال کرده باشید که اصلاً به کلیک کردن هم احتیاجی ندارید).

می توانید همزمان چندین فایل را با هم دانلود کرده و در انتها هم آن ها را به فرمت های مختلفی تبدیل کنید. فرمت هایی که می توانید انتخاب کنید، به کیفیت ویدئو یی که دانلود کردید بستگی دارد. اما فرمت های AVI ، MP4 ، iPhone/iPod و MKV فرمت هایی هستند که در بیشتر مواقع می توانید استفاده کنید. حتی می توانید فایل خودتان را به فرمت MP3 نیز تبدیل کنید.

تنها یک مشکل در مورد این نرم افزار وجود دارد که البته نقطه ضعف بزرگی هم هست: با این نرم افزار، تنها می توانید کلیپ هایی را دانلود کنید که زیر 3 دقیقه زمان دارند و این باعث می شود که بیشتر کلیپ های موسیقی، که از این زمان طولانی تر هستند، را از دست بدهید.

دانلود ویدئو از یوتیوب - موستانگ
aTube Catcher – موستانگ

 

پنجم: aTube Catcher

دانلود ، تبدیل و به هم چسباندن ویدئوها

سیستم عامل ها: ویندوز

مزایا:

 • دانلود همزمان
 • تبدیل به فرمت های محبوب
 • تبدیل خودکار

عیب:

 • تبلیغات حین نصب

اگرچه از نامش به نظر می آید که این تنها یک نرم افزار برای دانلود ویدئو از یوتیوب است، اما می تواند از بیشتر سایت های میزبانی ویدئو نیز فایل دانلود کند.

البته توجه کنید که هنگام نصب، دو برنامه دیگر هم به زور قصد دارند تا خودشان را نصب کنند. وقتی برنامه مزاحمِ اولی نمایش داده شد، دکمه Cancel و برای برنامه دوم دکمه Decline را بزنید. بعد از آن، می توانید بدون هیچ مزاحمتی از نرم افزار استفاده کنید.

فایل های دانلود شده می توانند بصورت خودکار به فرمت های محبوب تبدیل شوند. بر خلاف بیشتر نرم افزارهای رایگان که امکان دانلود همزمان را ندارید، در اینجا می توانید تعداد زیادی ویدئو را با هم دانلود کنید.

این نرم افزار دانلود رایگان ویدئو از یوتیوب ، قابلیت های بیشمار دیگر نیز دارد: نظیر قابلیت ضبط ویدئو در حال پلی، به هم چسباندن ویدئوها و بِرن کردن فایل ها روی دیسک.

 

[*] شما از چه نرم افزارهای دیگری برای دانلود ویدیو از یوتیوب استفاده می کنید؟ اگر هر گونه سوال و یا ابهامی در این مورد داشتید، می توانید در پایین همین نوشته و در قسمت ثبت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید. برای ترفندهای نرم افزاری بیشتر نیز کافی است تا ما را در پادوک ترفند دنبال کنید.

[*] مرجع: سایت TechRadar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *